Dentalmedicenter

Usługi

Radiologia Cyfrowa

Pantomogram na kliszy WarszawaPosiadamy własną, niezależnie funkcjonującą  pracownię rentgenowską, dzięki czemu wszystkie niezbędne badania wykonujemy na miejscu. Wynik badania otrzymujemy po kilku minutach, pacjentom kierowanym na badania zdjęcia wydajemy w formacie zapisu na płycie CD wraz z oprogramowaniem do jego przeglądania oraz wydruk na kliszy.
Wszystkie badania RTG za wyjątkiem małych zdjęć punktowych (wykonywanych przez lekarzy w gabinecie) są wykonywane przez wykwalifikowaną kadrę elektroradiologów co jest gwarantem wysokiej jakości i powtarzalności.
Zdjęcia pantomograficzne oraz cefalometria i zdjęcia pojedynczych zębów wydawane są zawsze w 2 postaciach: zapis na płycie CD oraz wydruk na kliszy RTG.

Pantomogram WarszawaPantomogram (zdjęcia pantomograficzne) jest podstawowym badaniem RTG we wstępnej diagnostyce stomatologicznej. Pantomogram umożliwia uwidocznienie wszystkich zębów, również tych które są niewidoczne na pierwszy rzut oka (np. zęby zatrzymane, zęby mleczne oraz niewyrżnięte). Na zdjęciu pantomograficznym można również zobaczyć tkanki otaczające (tkankę kostną wyrostków zębodołowych, wyrostki żuchwy, zatoki szczękowe). Dzięki szerokiemu obrazowaniu pantomogram jest nieocenionym narzędziem w leczeniu stomatologicznym (np. w implantologii, ortodoncji, chirurgii stomatologicznej, protetyce, stomatologi zachowawczej).

Cephalometria Zębów WarszawaCephalometria (zdjęcie tele-rtg) jest to zdjęcie rentgenowskie boczne czaszki. Cephalometria uwidocznia struktury miękkie twarzy, podniebienie twarde oraz zatoki przynosowe. Zdjęcie jest całkowicie bezpieczne ze względu na bardzo małą dawkę promieniowania rentgenowskiego. W Stomatologi zdjęcia cephalometryczne wykorzystywane są głównie w leczeniu ortodontycznym. Pomagają w przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki, niezbędnej do wykonania planu leczenia. W naszej pracowni zdjęcia te wykonujemy w najnowszej technologi tak zwanej „One Shot” co oznacza, że czas emisji promieniowania jest ograniczony do około 1 sekundy. Oprócz zmniejszonej dawki zaletą jest także zminimalizowane ryzyko poruszenia się pacjenta w trakcie badania co przekłada się bezpośrednio na jego jakość. Dodatkowo do każdego badania dodajemy wstępną analizę cefalometryczną, niezbędną do zaplanowania leczenia ortodontycznego.

Rentgen Zęba Warszawa Zdjęcie pojedyncze zębów RVG (wewnątrzustne, punktowe) jest zdjęciem rentgenowskim wykorzystywanym głównie w celu oceny konkretnego zęba. Najczęściej wykorzystywane w celu ustalenia przyczyny bólu zęba, zmian okołowierzchołkowych korzeni, oceny powierzchni stycznych zębów,  przed, w trakcie oraz  po zakończonym leczeniu endodontycznym (kanałowym). Każdy spośród naszych gabinetów posiada na wyposażeniu zarówno rentgen jak i system radiografii cyfrowej bezpośrednio przy fotelu dentystycznym. Dzięki temu gdy pojawia się potrzeba wykonania takiego badania w trakcie leczenia wykonujemy je na miejscu w gabinecie a wynik otrzymujemy po kilku sekundach na monitorze komputera.

Tomografia Zębów WarszawaTomografia 3D (CBCT) Jest to metoda wizualizacji struktur twardych części twarzowej czaszki z zastosowaniem wiązki promieniowania rtg o charakterze stożka, pomagająca w diagnostyce stomatologicznej.  Precyzja i wysoka jakość zdjęcia pozwala wyeliminować błędy w stawianiu diagnozy. Badanie pozwala na dokładną ocenę zaawansowania procesów patologicznych (mi.n.  nowotwory, procesy zapalne). CBCT wykorzystujemy głównie w implantologii, endodoncji, ortodoncji, chirurgii stomatologicznej oraz w diagnozowaniu stawu skroniowo-żuchwowego.

Instrukcja przeglądania zdjęć tomografii       Instrukcja CBCT

Zalety badania 3D

Pantomogram na Kliszy WarszawaDodatkowo nasza pracownia RTG jako jedna z nielicznych na terenie Warszawy posiada laserową drukarkę medyczną do wydruku zdjęć cyfrowych na kliszy: Kodak Dry View 5800. Zapewnia ona najwyższą jakość obrazowania oraz możliwość zastosowania różnego formatu klisz . Technologia termodruku pozwala na precyzyjne odzwierciedlenie wykonanego badania.

Rentgen Zębów WarszawaZapraszamy do korzystania z usług naszej pracowni RTG także pacjentów z innych placówek. Zdjęcia wykonywane są przez wykwalifikowanych techników elektroradiologii, przywiązujemy bardzo dużą wagę do ich jakości.
Wynik badania cyfrowego pacjent otrzymuje zarówno na płycie CD jak i na kliszy.

* UWAGA!

W celu wykonania zdjęcia rentgenowskiego oraz badania tomograficznego (za wyjątkiem małego zdjęcia zębowego), zgodnie z aktualnymi przepisami konieczne jest skierowanie od lekarza.

Skierowanie na wykonanie badania RTG     Skierowanie RTG

 

Zdjęcia rentgenowskie w naszej klinice wykonywane są metodą cyfrową, co znacznie zmniejsza dawkę promieniowania jonizującego jaką otrzymują nasi pacjenci. Podczas wizyt w naszej placówce często padają pytania o wpływ ekspozycji na zdrowie. Aby lepiej zobrazować ilość promieniowania jaką przyjmują państwo podczas wykonania zdjęcia pantomograficznego, przygotowaliśmy klika grafik pokazujących wielkości dawek promieniowania pochłoniętego jednorazowo przez organizm człowieka. Warto wspomnieć, że dawka graniczna (dopuszczalna) dla ogółu ludności w Polsce wynosi około 2,4 mSv/rok.

Dental Medicenter KLP - pantomogram - kosmonauta

Dental Medicenter warszawa - ny - CT - dawka śmiertelna

 

 

Zobacz również: