Dentalmedicenter

Usługi

Endo Team

EndoTeam. małeEndo Team jest zespołem lekarzy funkcjonującym w ramach naszej kliniki, zajmującym się leczeniem najtrudniejszych przypadków z zakresu endodoncji (leczenia kanałowego). Do Endo Teamu kierowani są pacjenci, u których leczenie wymaga najwyższych kompetencji oraz najbardziej zaawansowanych technologii.

Endo Team powstał w odpowiedzi na potrzeby, które nasza klinika także przez wiele lat posiadała tzn. kierowania pacjentów do zaufanego partnera w celu przeprowadzenia specjalistycznego leczenia. Współpracujemy z wieloma lekarzami, gabinetami oraz klinikami lecząc pacjentów z zakrzywionymi korzeniami, z trudnymi do odnalezienia kanałami, usuwając złamane narzędzia oraz w wielu innych skomplikowanych przypadkach endodontycznych. Kierujemy się przy tym żelazną zasadą, że wykonujemy tylko to co zostało nam zlecone a pacjenci wracają na kontynuację leczenia do swoich lekarzy. Endo Team gwarantuje najwyższą jakość leczenia, uczciwe zasady współpracy oraz profesjonalną obsługę i dokumentację leczenia. Jego członkowie są pasjonatami którzy ciągle poszerzają swoją wiedzę oraz doskonalą swoje umiejętności.

NA CZYM PRACUJEMY?

DSC_0914Mikroskopy zabiegowe Carl Zeiss Opmi Pico Mora, które są jednymi z najnowocześniejszych tego typu urządzeń na świecie. Nieporównywalna z innymi mikroskopami optyka, idealne odzwierciedlenie barw oraz doskonałe oświetlenie pola zabiegowego pozwalają nam dostrzec zdecydowanie więcej, dotrzeć do najtrudniej dostępnych miejsc, zachowując przy tym najwyższą precyzję.

 

 

Cone-Beam-CT-scanner-Gendex-CB500-I-CATTomografia komputerowa 3D CBCT. Przed rozpoczęciem leczenia w ramach Endo Teamu zawsze wykonujemy zdjęcie tomograficzne dzięki czemu poznajemy dokładne szczegóły anatomiczne zębów poddawanych leczeniom. Ocena zakrzywienia korzeni zębowych, rozległości zmian okołowierzchołkowych, zlokalizowanie złamanego narzędzia, odnalezienie dodatkowych kanałów, wszystko to możliwe jest jeszcze przed rozpoczęciem leczenia dzięki stosowaniu technologii cyfrowych w diagnostyce RTG. Ząb zakwalifikowany do leczenia możemy obejrzeć w trójwymiarze, „pociąć” go w warstwach w jakości już od 76 mikronów.

 

SONY DSC

Mikromotory endodontyczne. Do opracowywania kanałów używamy wysokiej klasy, sterowanych elektronicznie urządzeń mających za zadanie wprawienie narzędzi i pilników w ruch obrotowy. Możliwość zaprogramowania prędkości, siły oraz momentu obrotowego dla każdego spośród stosowanych pilników gwarantuje bezpieczeństwo oraz minimalizuje ryzyko powikłań takich jak np. złamanie się narzędzia w kanale.

 

SONY DSC

Systemy do trójwymiarowego wypełniania kanałów. Używamy systemów płynnej gutaperki BeeFill VDW, dzięki czemu kanały są wypełnione szczelnie i trwale. Nadając materiałowi, którym wypełniane są kanały płynnej konsystencji uzyskujemy możliwość dotarcia także do wszystkich odgałęzień i bocznych kanalików.

 

 

 

Leczymy zęby z zakrzywionymi korzeniami
Zakrzywione korzenie to duże wyzwanie podczas leczenia, dla ich właściwego opracowania należy zastosować specjalistyczne pilniki, które dzięki doskonałym właściwościom mogą wyginać się zgodnie z anatomicznym kształtem korzeni zęba. Praca w powiększeniu przy użyciu mikroskopu pozwala bardzo powoli i delikatnie opracować każdy kanał. Niejednokrotnie podczas takiego leczenia odkrywamy kanały dodatkowe, które nie są widoczne gołym okiem.zakrzywiony kanał

 

Odnajdujemy dodatkowe kanały
Bardzo często zdarza się że zęby posiadają dodatkowe kanały, które mogą być niewidoczne nawet na zdjęciu rentgenowskim. Pozostawienie ich bez opracowania i wypełnienia może w konsekwencji powodować stan zapalny. Często zdarza się, że zęby które początkowo wydają się być prawidłowo przeleczone dają dolegliwości bólowe, niejednokrotnie przyczyną okazuje się pominięty w trakcie tego leczenia dodatkowy, boczny kanał. Dzięki doświadczeniu oraz wykorzystaniu specjalistycznych technologii jesteśmy w stanie odnaleźć taki kanał, oczyścić oraz wypełnić go dzięki czemu ząb jest w stanie z powodzeniem dalej spełniać swoje funkcje.

Dental Medicenter - dodatkowy-kanał-w-trakcie-przed i po
Usuwamy złamane narzędzia
Złamanie się narzędzia w kanale jest dosyć częstym przypadkiem powikłań w trakcie leczenia kanałowgo, może być ono spowodowane bardzo wieloma czynnikami od trudnych warunków anatomicznych aż po wady fabryczne samych narzędzi. Zastosowanie specjalistycznych technik oraz instrumentów pozwala usunąć takie narzędzie, opracować oraz wypełnić kanał. Ważnym czynnikiem decydującym o powodzeniu takiego zabiegu jest wysokość na jakiej doszło do złamania.

Dental Medicenter - złamane-narzędzie-przed - poUsuwamy stare wkłady koronowo-korzeniowe
Leczenie kanałowe zęba, który posiada odbudowę protetyczną wymaga często usunięcia wkładu, na którym została ona osadzona. Trudność tego zabiegu spowodowana jest zastosowaniem cementu, za pomocą którego wkład został przytwierdzony do korzeni zęba. Zastosowanie technik ultradzwiękowych pozwala na usunięcie wkładu bez uszkodzenia korzeni, które następnie możemy powtórnie przeleczyć kanałowo.

Dental Medicenter - usunięcie-wkładu-przed i po

 

 

 

 

 

 


Zamknięcie perforacji
Jednym z powikłań, do którego może dojść podczas opracowywania kanałów jest pęknięcie ścianki korzenia. Dochodzi do tego najczęściej podczas opracowywania mocno zakrzywionych, wąskich lub niedrożnych kanałów. Szybka interwencja i uszczelnienie perforacji za pomocą specjalnych cementów pozwala często na uratowanie takiego zęba.

Dental Medicenter perforacja przed - w trakcie - po

 

 

 

 

Skierowanie na przeprowadzenie leczenia w ramach Endo Team

Skierowanie ENDO TEAM

Leczenie endodontyczne

SKIEROWANIE

Dane lekarza kierującego

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól formularza

Dane pacjenta

Rodzaj bezpośredniej rekonstrukcji post-endodontycznej, która ma zostać wykonana przez lekarza * :

Zgoda pacjenta na udostępnienie drogą elektroniczną dokumentacji medycznej związanej z przeprowadzanym leczeniem.

Zobacz również: