Dentalmedicenter

Usługi

Endodoncja

Rentgen Zęba Warszawa

Leczenie kanałowe rozpoczynamy od zdjęć RTG. Nowoczesna, cyfrowa diagnostyka radiologiczna jest podstawą postawienia właściwej diagnozy. Każdy spośród naszych gabinetów wyposażony jest w nowoczesny system radiografii cyfrowej dzięki czemu w ciągu kilku sekund otrzymujemy wynik badania RTG na monitorze komputera i możemy podjąć właściwą decyzję dotyczącą leczenia. W szczególnie skomplikowanych przypadkach wykonujemy zdjęcia Tomografii komputerowej 3D, które dają nam najlepszy bo trójwymiarowy obraz leczonych zębów.

 

 

DSC_1020

Stosujemy wyłącznie narzędzia najwyższej klasy renomowanych firm. Korzystanie z oryginalnych, precyzyjnych narzędzi do opracowywania kanałów korzeniowych pozwala nam pracować sprawniej, dokładniej oraz bezpieczniej.Staramy się minimalizować ryzyko powikłań pracując wyłącznie na sprawdzonych instrumentach najlepszych, uznanych marek.

 

 

 

Leczenie Kanałowe Pod Mikroskopem

W pracy wykorzystujemy nowoczesne urządzenia wspomagające leczenie. Nowoczesna endodoncja jest ściśle powiązana z technologiami. Bez wykorzystania specjalistycznego sprzętu nie jest możliwe przeprowadzenie dokładnego leczenia kanałowego. Pracujemy w powiększeniu wykorzystując najlepsze na rynku mikroskopy Carl Zeiss, podczas opracowywania kanałów korzeniowych używamy endometrów dla precyzyjnego określenia lokalizacji naszych instrumentów, używamy mikrosilników endodontycznych przy pracy instrumentami do mechanicznego opracowywania oraz systemów do wypełniania kanałów korzeniowych płynną gutaperką na ciepło.

 

 

 

Leczenie Kanałowe Pod Mikroskopem

Nasi lekarze są doświadczonymi specjalistami, współpracujemy z wieloma placówkami oraz lekarzami prowadzącymi indywidualne praktyki lekarskie – lecząc pacjentów z tzw ” trudnymi przypadkami” w leczeniu kanałowym w ramach Endo Team. Często jesteśmy w stanie uratować zęby wcześniej zakwalifikowane do ekstrakcji. Nie obiecujemy sukcesu (każdy organizm jest inny) ale gdy widzimy cień szansy na uratowanie zęba to zawsze skłaniamy się do podjęcia próby jego wyleczenia.

 

 

Kanałowe Leczenie Zęba WarszawaKiedy trzeba leczyć ząb kanałowo ?
Potrzeba leczenia kanałowego pojawia się gdy dochodzi do zapalenia miazgi zęba, która odpowiada za jego procesy życiowe. Do zapalenia miazgi dochodzi najczęściej w konsekwencji głębokich zmian próchnicowych w zębie, gdy próchnica nie jest ograniczona jedynie do szkliwa i zębiny a sięga już głębiej-do jego miękkiej tkanki czyli miazgi. Zdarza się także, że do zmian wewnątrz zęba dochodzi z powodu „napierania” na jego korzeń przez ząb sąsiedni- zazwyczaj dotyczy to zębów ósmych, rzadziej z powodu jego złamania czy pęknięcia.

 

 

Dlaczego warto leczyć zęby kanałowo ?Leczenie Endodontyczne Zęba
Ponieważ często jest to ostatnia szansa na jego uratowanie. Także dlatego, że ząb naturalny jest zawsze lepszy od każdego uzupełnienia protetycznego i warto go „ratować”, co przy zastosowaniu nowoczesnych technik i sprzętu, połączone z wysokimi kwalifikacjami lekarzy w większości przypadków kończy się powodzeniem. Im wcześniej zainterweniujemy tym większa szansa na jego zachowanie. Alternatywą dla leczenia kanałowego jest niestety tylko ekstrakcja oraz w konsekwencji uzupełnienie protetyczne bądź implantologiczne.

Leczenie Kanałowe Dental MedicenterJak przebiega leczenie i ile trwa czasu ?
Leczenie kanałowe przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym i jest praktycznie bezbolesne. Zabieg polega na usunięciu chorej miazgi zęba za pomocą precyzyjnych pilników oraz zastąpienie jej „sztucznym” wypełnieniem w postaci gutaperki.Podczas opracowywania kanały zębowe przepłukiwane są różnymi preparatami chemicznymi w celu usunięcia bakterii. Po ich opracowaniu oraz poszerzeniu, wypełniane są gutaperką oraz uszczelniane. Końcowym etapem jest założenie wypełnienia w koronie zęba. Czasami (przy znacznym osłabieniu korony ) niezbędne jest wzmocnienie zęba za pomocą wkładów z włókna szklanego najnowszej generacji. Leczenie poprzedzone jest wykonaniem zdjęcia RTG, są one także niezbędne w trakcie jego trwania by móc ocenić poszczególne etapy.
Czas trwania leczenia kanałowego jest bardzo różny i może trwać od 1 do nawet 3 wizyt w zależności od trudności przypadku. Czasami dostęp do leczonych kanałów jest utrudniony o one same są zakrzywione, wtedy bardzo istotna jest precyzja, zastosowanie odpowiednich, precyzyjnych narzędzi oraz praca w powiększeniu. Prawidłowo przeleczony kanałowo ząb jest w stanie z powodzeniem funkcjonować przez wiele lat, często stanowiąc filar dla wykonywanych prac protetycznych.

 

Ile to kosztuje ?Koszt Leczenia Kanałowego Zęba Warszawa
Prawidłowo przeprowadzane leczenie z użyciem najlepszych materiałów i narzędzi, przeprowadzane przy użyciu specjalistycznego sprzętu nie należy do tanich. W zależności od lokalizacji zęba oraz stopnia trudności leczenia (co przekłada się na jego czas), koszt leczenie kanałowego waha się w przedziale 500-1250zł + koszt ewentualnego wypełnienia i wzmocnień z włókien szklanych. W naszej pracy wykorzystujemy wyłącznie materiały najnowszej generacji z tzw „najwyższej półki”, uważamy że w dłuższej perspektywie jest to z korzyścią dla naszych pacjentów, zęby po leczeniu utrzymują się dłużej a samo leczenie jest skuteczniejsze.

 

Urszula Leończak Dental MedicenterW naszej klinice endodoncja jest jedną z najważniejszych dziedzin stomatologii, nad jakością samego leczenia oraz współpracą z lekarzami z innych placówek w zakresie leczenia kanałowego czuwa Koordynator Endodoncji Dental Medicenter lek. stom. Urszula Leończak.

Zobacz również: