Dentalmedicenter

Usługi

Higiena i Profilaktyka

Odpowiednia higiena i profilaktyka odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu chorobom zębów i dziąseł. Regularne Higienizacja Zębówprzeglądy co około 6 miesięcy są podstawą profilaktyki przeciwpróchniczej. Dlatego przywiązujemy szczególną uwagę do uświadamiania naszych pacjentów jak należy prawidłowo dbać o codzienną higienę jamy ustnej.
Nasi lekarze i higienistki w trosce o komfort pacjentów służą radą w indywidualnym doborze profesjonalnych środków do higieny jamy ustnej a także udzielają profesjonalnego instruktażu szczotkowania zębów. Przed upływem 6 miesięcy od ostatniej wizyty przypomnimy Państwu o okresowej kontroli wysyłając z naszego systemu wiadomość sms.

 

Skaling Zębów

Skaling – jest to zabieg, którego celem jest usunięcie twardych, zmineralizowanych złogów osadzających się na płytce nazębnej. Końcówka skalera poddawana jest działaniu ultradźwięków dzięki czemu nagromadzony kamień jest rozbijany co ułatwia jego usunięcie. Zabieg ten należy przeprowadzać co około 3-6 miesięcy, zależy to w dużej mierze od higieny, nawyków żywieniowych oraz składu śliny- im wyższa obecność minerałów tym tendencja do odkładania płytki nazębnej jest większa. Częstotliwość przeprowadzania skalingu jest zawsze ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta.

 

Piaskowanie Zębów Warszawa

Piaskowanie – to zabieg profilaktyczny, który pomaga usunąć z powierzchni zębów osad i przebarwienia. Zabieg piaskowania poleca się przede wszystkim osobom, które narażają zęby na powstawanie przebarwień i osadów przez picie kawy, herbaty, czy palenie papierosów. Piaskowanie usuwa nie tylko przebarwienia, ale również płytkę bakteryjną, minimalizując tym samym ryzyko próchnicy, chorób dziąseł, przyzębia i dalsze rozwijanie się kamienia nazębnego. Piaskarka wydmuchuje pod bardzo dużym ciśnieniem piasek, który oczyszcza zęby z osadu także z przestrzeni międzyzębowych, zabieg ten jest stosowany jako uzupełnienie skalingu. Na zakończenie piaskowania zęby polerowane są za pomocą specjalnych gumek oraz past- jest to tzw polishing, który zapobiega zbyt wczesnemu ponownemu osadzaniu się kamienia i osadu.

 

Fluoryzacja Zębów Warszawa

Fuoryzacja czyli lakierowanie zębów – polega na pokryciu szkliwa zęba preparatem o wysokim stężeniu fluoru. Lakierowanie zębów wzmacnia i uszczelnia szkliwo przeciwdziałając powstawaniu zmian próchnicznych, wykonuje się go najczęściej  po przeprowadzeniu zabiegów skalingu oraz piaskowania

Lakowanie bruzd – jest to wypełnianie bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych materiałem uszczelniającym. To właśnie w bruzdach i szczelinach bakterie gromadzą się najczęściej, powodując próchnicę. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i polega na oczyszczeniu znajdujących się na powierzchni żującej zęba bruzd, wytrawieniu tego miejsca za pomocą specjalnego kwasu i uszczelnieniu tak przygotowanej powierzchni  żywicą kompozytową. Przez okres do kilku dni po zabiegu zęby mogą być wrażliwe na czynniki termiczne (ciepło, zimno) oraz chemiczne (np. słodkie, kwaśne pokarmy).

 

W naszej klinice zabiegi profilaktyki stomatologicznej przeprowadzane są także przez wykwalifikowane, dyplomowane higienistki stomatologiczne. Podczas dyżurów higienizacyjnych dowiecie się Państwo:

 

 

WYBIELANIE ZĘBÓW

Kto z nas nie marzył o ”hollywoodzkim”, śnieżnobiałym i lśniącym uśmiechu? Większość ludzi uważa, że nieodpowiedni odcień i przebarwienia to nieodłączna wada ich uzębienia. Tymczasem na kolor naszych zębów ma wpływ wiele niezwiązanych z genetyką czynników takich jak np. zła, obfita w sztucznie zabarwiane napoje i pokarmy dieta (w tym herbata i kawa), palenie tytoniu oraz niektóre leki. Wraz z rozwojem stomatologii estetycznej możemy pożegnać się z problemem niesatysfakcjonującego koloru naszych zębów.

W Dental Medicenter możemy zaproponować państwu dwie metody wybielania zębów:

 

Wybielanie lampą

Dental Medicenter wybielanie lapma2Metoda ta polega na aplikacji specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów oraz aktywacji go za pomocą specjalistycznej lampy. Wizyta trwa maksymalnie 1,5 godziny i składa się z trzech sesji (każda sesja trwa 15 minut), a efekt jest zauważalny od razu po zabiegu. W zależności od naszego trybu życia i stosowanej diety efekt utrzymuje się przez okres od 2 do 3 lat. Czynniki takie jak nadmierne picie herbaty lub kawy, palenie tytoniu oraz niewystarczająca higiena jamy ustnej mogę powodować zmniejszenie uzyskanego efektu. Kolejne wybielanie metodą gabinetową powinno się wykonać nie wcześniej niż 2 lata od ostatniego wybielania.

 

W przypadku tej metody zabieg jest przeprowadzany pod kontrolą lekarza lub higienistki. Dzięki czemu zgodnie z obowiązującymi przepisami można zastosować wyższe stężenie żelu wybielającego (co za tym idzie bardziej skuteczne),  w wysokość nawet 32%. W przypadku wybielania nakładkowego – maksymalnie 16%.

 

Wybielanie metodą nakładkową

Dental Medicenter żel - nakładkiJest przeprowadzane samodzielnie przez pacjenta w domu. Polega na zakładaniu na zęby indywidualnie wykonanych nakładek (szyn wybielających) zawierających żel wybielający. Aby uzyskać widoczne efekty czynność tą powinno powtarzać się systematycznie prze okres 10-14 dni. Metod ta jest bardziej czasochłonna i wymaga dużej samodyscypliny pacjenta. Przynosi ona zadowalające efekty utrzymujące się nawet do 3 lat. Nakładki mogą być wykorzystywane wielokrotnie, wystarczy dokupić żel wybielający, oczywiście po uprzedniej konsultacji z stomatologiem bądź higienistką.

Po zakończonym wybielaniu lampą czy też metodą nakładkową niezbędne a wręcz obowiązkowe jest zachowanie białej diety przez okres 7-14 dni.

W celu uzyskania lepszego i trwalszego efektu wybielania przed samym zabiegiem powinno zostać wykonane profesjonalne czyszczenie (piaskowanie, scaling, fluoryzacja), powinno ono nastąpić najlepiej na kilka dni przed planowanym zabiegiem.

Warto też wspomnieć, iż po zabiegu wybielania zalecane jest systematyczne (co najmniej 1 raz w roku) czyszczenie zębów metodą gabinetową – pozwoli ono dłużej cieszyć się bielą swoich zębów.

 

 

 

Justyna Wydryszek Dental MedicenterDental_Medicnetr_higienistka_stomatologiczna_Joanna_ŻerańskaDental_Medicnetr_higienistka_stomatologiczna_Edyta_Bielrcka-ŚwitekDental_Medicenter_Higienistka_stomatologiczna_Anna_Zrencka

 

Zobacz również: