Dentalmedicenter

Usługi

Higiena i Profilaktyka

AIRFLOW® PROPHYLAXIS MASTER

to kombinacja skalera ultradźwiękowego i piaskarki profilaktycznej. Urządzenie zapewnia skaling w technologii NO PAIN oraz piaskowanie AIR-FLOW naddziąsłowe, przydziąsłowe, poddziąsłowe w płytkich oraz głębokich kieszonkach. Wykorzystywanie nowoczesnego sprzętu przynosi oczywiście wiele korzyści:

 

WYBARWIANIE PŁYTKI NAZĘBNEJ

W Dental Medicenter zabieg higienizacji wykonujemy zgodnie z protokołem Guided Biofilm Therapy (GBT), który oparty jest przede wszystkim na regularnej kontroli biofilmu bakteryjnego podczas wizyty higienizacyjnej.

Biofilm to miękki osad, który mocno przylega do powierzchni zębów. Jest głównym czynnikiem wywołującym powstawanie próchnicy oraz stanu zapalnego dziąseł. Ma również bardzo niekorzystny wpływ na ogólny stan zdrowia m.in. zwiększa ryzyko chorób układu sercowo naczyniowego, oddechowego lub cukrzycy.

Wybarwianie jest szybkim i prostym zabiegiem polegającym na położeniu specjalnego barwnika (fuksyny) na zęby przed ich czyszczeniem. Po chwili na powierzchni zębów pojawia się fioletowo-różowy kolor. Użycie fuksyny zdecydowanie pomaga uświadomić Pacjentowi w których miejscach należy lepiej doczyszczać swoje zęby i okolice przy dziąśle. Stosowanie tego preparatu pomaga w lepszej motywacji dzieci jak i dorosłych. Wybarwianie biofilmu jest podstawową czynnością w walce z pozostałościami na Twoich zębach.

WIZYTA HIGIENIZACYJNA KROK PO KROKU

ROZMOWA O POTRZEBACH I NAWYKACH PACJENTA

Przed rozpoczęciem każdej wizyty w naszej klinice przeprowadzamy szczegółowy wywiad z pacjentem dotyczący aktualnych nawyków higienizacyjnych (rodzaju używanej szczoteczki, pasty, nitki, sposobu czyszczenia).

PROWADZENIE DOKUMENTACJI FOTOGRAFICZNEJ PRZED ZABIEGIEM

Przed rozpoczęciem zabiegu wykonujemy zdjęcia zębów w celu udokumentowania stanu jamy ustnej oraz porównania efektów higienizacji.

WYBARWIANIE BIOFILMU BAKTERYJNEGO FUKSYNĄ

Położenie na zęby specjalnego płynu, który pokazuje miejsca niedoczyszczone przez Pacjenta. Zdecydowanie podnosi świadomość Pacjenta oraz motywuje do polepszenia efektów swojego czyszczenia. Dodatkowo sprawia, że praca higienistki jest bardziej precyzyjna.

PROWADZENIE DOKUMENTACJI FOTOGRAFICZNEJ PO WYBARWIANIU ZĘBÓW

Wykonanie zdjęć ponownie po wybarwieniu zębów dla lepszej oceny efektu czyszczenia zębów przez Pacjenta oraz porównania przy kolejnej wizycie.

INSTRUKTAŻ HIGIENY JAMY USTNEJ SZCZOTECZKĄ (manualną, elektryczną lub soniczną) ORAZ NICIĄ DENTYSTYCZNĄ

Przeprowadzamy instruktaż szczotką, którą na wizytę zabiera ze sobą Pacjent oraz dobieramy najskuteczniejszą metodę czyszczenia dla Pacjenta.

PIASKOWANIE

Piaskowanie zębów jest wykonywane przy użyciu specjalnej końcówki, która w połączeniu z wodą i piaskiem pod ciśnieniem usuwa z powierzchni zębów osad każdego rodzaju.

SKALING

Skaling wykonywany przy użyciu skalera usuwa kamień z powierzchni zębów. Kamień nazębny odkłada się w sytuacji, gdy zęby nie są dobrze oczyszczone przez dłuższy czas.

POLEROWANIE

Ma na celu wygładzenie powierzchni zębów po zabiegu higienizacji. W trakcie polerowanie oczyszczane są tkanki miękkie tj.: dziąsła, policzki oraz język.

FLUORYZACJA

To położenie na zęby specjalnego preparatu w postaci pianki, żelu lub lakieru. Zabezpieczenie zębów fluorem po zakończonej higienizacji zdecydowanie je wzmacnia, a także zmniejsza ich nadwrażliwość i chroni przed próchnicą.

PROWADZENIE DOKUMENTACJI FOTOGRAFICZNEJ PO ZABIEGU

Również po zakończeniu zabiegu wykonujemy zdjęcia zębów w celu porównania efektów higienizacji.

USTALENIE INDYWIDUALNEGO HARMONOGRAMU WIZYT

Po zabiegu ustalany jest termin kolejnej wizyty higienizacyjnej. Pacjent nie musi pamiętać o umówieniu następnego terminu, ponieważ dostaje sms’a z przypomnieniem o zbliżającym się terminie.

PODSUMOWANIE ZABIEGU I REKOMENDACJE

Dobranie odpowiedniego rodzaju szczoteczki, nitki, a także pasty oraz innych niezbędnych akcesoriów indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta.

Wszystkie zabiegi skaling, piaskowanie, polerowanie oraz fluoryzacja wykonujemy jednoetapowo, ponieważ każdy z zabiegów jest uzupełnieniem kolejnego kroku.

HIGIENISTKI STOMATOLOGICZNE

Często zastanawiasz się czy dobrze dbasz o swoje zęby? Czy wystarczająco długo i dokładnie je czyścisz? Jak sprawdzić czy robisz to w prawidłowy sposób?

Na te i inne pytania z pewnością odpowiedzą nasze higienistki stomatologiczne. Są one specjalistkami w tym zakresie, posiadają odpowiednie kwalifikacje, szkolenia oraz wieloletnie doświadczenie.

 

Dental_Medicnetr_higienistka_stomatologiczna_Joanna_ŻerańskaDental_Medicnetr_higienistka_stomatologiczna_Edyta_Bielrcka-ŚwitekDental_Medicenter_Higienistka_stomatologiczna_Anna_Zrencka

 

Zobacz również: