Dentalmedicenter

Usługi

Implanty

 

Rewolucja w stomatologii ciągle postępuje a dzieje się tak między innymi za sprawą Implantów. Czym właściwie są implanty i dlaczego są najlepszym rozwiązaniem w przypadku uzupełnienia braków zębowych ?
Najkrócej rzecz ujmując sam Implant jest śrubą, która wkręcona w kość doskonale zastępuje korzeń zęba. Jest śrubą niezwykłą- wykonany z tytanu i pokryty specjalną nanopowłoką idealnie integruje się z kością i utrzymuje się przez całe życie. Owa integracja jest procesem kluczowym, dzięki niemu odbudowująca się kość idealnie „zrasta” się z implantem, proces ten jest ciągle udoskonalany dzięki czemu w chwili obecnej ponad 98% implantacji kończy się powodzeniem.

Implant ZębaImplanty pozwalają zachować naturalną anatomię, wszczepione w miejsce brakujących zębów zapobiegają zanikaniu kości w tym miejscu co w konsekwencji mogłoby  doprowadzić do zmiany rysów twarzy i zmiany struktury kości. Ponadto zastosowanie implantów znosi wszystkie problemy związane z przemieszczaniem się prac protetycznych takich jak protezy- implant jest nieruchomy i dlatego stanowi idealny filar dla odbudowy protetycznej. Dzięki implantom nie musimy szlifować zdrowych zębów dla wykonania mostów protetycznych.
Istnieje wiele systemów implantologicznych, różnią się one pomiędzy sobą możliwością zastosowania w konkretnym przypadku oraz możliwościami jakie dają przy odbudowie protetycznej, decyzja który system zastosować jest zawsze kwestią indywidualną.

Implantologia Zębów WarszawaSam Implant to śruba, którą się wszczepia i sam w sobie nie jest jeszcze uzupełnieniem brakującego zęba. Dopiero wykonanie na nim pracy protetycznej daje końcowy efekt w postaci nowej korony zębowej. Ostateczna praca implantoprotetyczna pod nazwą ząb składa się z samego implantu (śruby), łącznika który mocuje się do niego po okresie gojenia oraz korony protetycznej która przytwierdzana jest do łącznika. Wszczepienie implantu to tak na prawdę dopiero początek pracy. Zastępuje on naturalny korzeń zęba i może być podporą zarówno dla pojedynczej korony jak i dla większych prac. Często spotykamy się z pytaniem „Który implant jest lepszy ?”, odpowiedź jest taka że każdy jest dobry ale nie na każdym wszczepionym implancie da się uzyskać oczekiwane efekty protetyczne. Dobór odpowiedniego systemu implantologicznego jest zawsze wypadkową możliwości finansowych pacjenta, warunków wyjściowych (ilość kości i jej jakość) oraz oczekiwanego efektu protetycznego. Nasi lekarze zawsze przedstawiają wszystkie dostępne rozwiązania u danego pacjenta i wspólnie z nim podejmują decyzję co do użytego systemu.

Jakie możliwości dają implanty ?

Korona Zęba na ImplancieOdbudowa pojedynczego zęba– jeśli straciłeś pojedynczy ząb to dzięki implantom możemy go bardzo szybko uzupełnić w sposób, który eliminuje konieczność szlifowania sąsiednich zębów dla osadzenia mostu. Wszczepiamy implant w miejsce brakującego zęba i po zintegrowaniu go z kością przykręcamy do niego łącznik, na którym osadzamy ostateczną koronę. Ząb na implancie nie różni się praktycznie niczym od naturalnego zęba- o tym że go masz wiesz tylko Ty i Twój lekarz.

 

Most Protetyczny WarszawaOdbudowa kilku brakujących zębów – w takim przypadku idealnie jest zastąpić zęby tyloma implantami ile jest braków zębowych, gdy nie mamy takiej możliwości możemy wykonać most protetyczny, który zostanie osadzony na implantach stanowiących jego filary. Most połączony jest z implantami za pomocą specjalnych łączników implantologicznych, cała praca jest stabilna i funkcjonuje tak jak naturalne zęby. Nie musimy uszkadzać sąsiednich zębów a zastosowanie implantów eliminuje ryzyko zaniku kości.

Proteza na Implantach WarszawaProteza na implantach – noszenie tradycyjnej protezy wiąże się z dyskomfortem związanym z przemieszczaniem się jej w jamie ustnej powodując podrażnienia i ból. Implanty stanowią doskonałą podporę dla protez. Wszczepienie od 2 do 5 implantów pozwala na wykonanie protezy, która będzie osadzona stabilnie, zostanie wyeliminowanie jej przemieszczanie się a silne nagryzanie nie będzie już stanowiło problemu.

25_pelny_luk_na_implantachOdbudowa wszystkich zębów– wszczepienie od 6 do 8 implantów przy całkowitym bezzębiu w szczęce lub żuchwie pozwala nam na wykonanie pełnego łuku zębowego oraz osadzenie go na wszczepionych implantach. Tak wykonana praca poprawia rysy twarzy, pozwala normalnie funkcjonować oraz jeść, zęby które wyglądają jak naturalne poprawiają wygląd oraz  dodają pewności siebie.

Jak wygląda proces wykonywania odbudowy zębów na  implantach ?

Tomografia Zębów WarszawaNa początku zaczynamy od dokładnej diagnostyki radiologicznej– wykonujemy cyfrową tomografię w celu oceny struktury kości oraz miejsca, w który implant ma zostać wszczepiony. Planujemy docelową pracę protetyczną oraz dobieramy odpowiednie rozwiązania do Twojego przypadku. Wszystkie niezbędne badania wykonywane są u nas na miejscu, posiadamy pracownię rentgenowską wykonującą wszystkie niezbędne prześwietlenia.

Pantomogram ZębówWszczepiamy implant – sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest praktycznie bezbolesny. Implant umieszczany jest w kości a samo miejsce implantacji zabezpieczane na okres integrowania się jego w organizmie. Bezpośrednio po zabiegu należy powstrzymywać się od wysiłku fizycznego oraz przestrzegać zaleceń lekarza. Samo miejsce implantacji przez maksymalnie kilka dni może być opuchnięte – dla jego wyeliminowania należy stosować zimne okłady i nie narażać na ogrzewanie. W większości przypadków już następnego dnia po zabiegu można normalnie funkcjonować.

Wszczepienie Implantu Zęba Warszawa

Integracja – w okresie od 2 do 9 miesięcy następuje proces osteointegracji implantu z kością. W tym czasie niezbędna jest wizyta kontrolna abyśmy mogli ocenić czy wszystko przebiega zgodnie z planem. Na wszczepionym implancie możemy na ten okres wykonać pracę tymczasową tak aby uzupełnić brak w uzębieniu.

Protetyka Implantologia Warszawa Bemowo

Protetyka – po zintegrowaniu się implantu z kością przystępujemy do wykonania ostatecznej pracy protetycznej. W tym celu odsłaniamy implant i pobieramy wyciski potrzebne do zaprojektowania docelowej pracy. Wspólnie z laboratorium protetycznym projektujemy Twoje ostateczne nowe zęby, ich kształt, kolor oraz funkcjonalność. Wszystko to przy współpracy z Pacjentem, uwzględniając oczekiwania i uwagi. Wykonanie ostatecznej pracy jest wieloetapowe i jest dużo czasu na ewentualne korekty i poprawki. Tak jak w przypadku wszystkich innych koron porcelanowych możemy je wykonać zarówno na podbudowie metalowej jak i w wariancie bardziej estetycznym na cyrkonie.

Implantolog Dentysta WarszawaKontrole i Higiena – lekarz poinformuje Cię jak dbać o Twoje nowe zęby i poinformuje o częstotliwości odbywania wizyt kontrolnych, podczas których sprawdzimy czy wykonana odbudowa protetyczna właściwie funkcjonuje. Kontrole takie w pierwszym okresie powinny się odbywać co 3 miesiące a po okresie 1 roku dalej co 6 miesięcy. Jak w przypadku wszystkich kontroli także i tutaj przypominamy naszym pacjentom o zbliżającym się czasie, w którym taka wizyta powinna się odbyć wysyłając sms.

 

 

 

Lekarz stomatolog, implantolog w klinice Dental MedicenterLekarz Stomatolog Bartosz Matejkowski w klinice Dental Medicenter

Zobacz również: