Dentalmedicenter

Usługi

Stomatologia zachowawcza

LECZENIE ZACHOWAWCZE 

Tutaj pracujemy nad zachowaniem zębów w jak najlepszej kondycji tak, aby mogły jak najdłużej spełniać swoje podstawowe funkcje. Leczymy choroby wywoływane przez próchnicę, która powoduje negatywne konsekwencje nie tylko dla samych zębów, ale także jest często przyczyną wielu chorób całego organizmu.
Za pojawienie się próchnicy odpowiadają bakterie rozkładające cukry w naszej jamie ustnej, w ten sposób produkując kwasy. Jest to idealne środowisko do powstawania płytki nazębnej zwanej także płytką bakteryjną. Czyli miękkiej, równomiernie przylegającej do powierzchni zęba warstwy, która jeśli nie zostanie usunięta poprzez codzienne regularne szczotkowanie przekształci się w kamień nazębny odpowiadający bezpośrednio za powstawanie próchnicy. Usunięcie kamienia nazębnego możliwe jest poprzez przeprowadzenie skalingu i piaskowania.

Im wcześniejsza interwencja w przypadku wystąpienia próchnicy, tym większa szansa na uniknięcie zapalenia miazgi zęba, a  w konsekwencji leczenia kanałowego. Sam zabieg wypełniania zębów polega na usunięciu uszkodzonych przez próchnicę tkanek i zastąpieniu ich materiałem służącym do wypełniania-najczęściej materiałem kompozytowym światłoutwardzalnym.

JAKOŚĆ

Dbamy również o estetykę zębów, korygując ich kształt oraz kolor za pomocą najlepszych dostępnych na rynku materiałów i technik. Nie wyróżniamy wypełnień na standardowe oraz estetyczne (np. w odcinku przednim), ponieważ wszystkie z nich traktujemy je jednakowo. W Dental Medicenter wszystkie wypełnienia są wypełnieniami estetycznym wykonanymi z materiałów najwyższej klasy. Nie oszczędzamy na komponentach i nie godzimy się na kompromisy w tym obszarze.

REGULARNE PRZEGLĄDY

Dzięki regularnym przeglądom stomatologicznym przeprowadzanym nie rzadziej niż co 6 miesięcy jesteśmy w stanie rozpoznać zmiany na powierzchni zęba już na wstępnym etapie rozwoju. Do przeglądów stomatologicznych w Dental Medicenter przykładamy dużą wagę, działamy wedle zasady lepiej zapobiegać niż leczyć. Dodatkowo przypominamy o nich wysyłając do Państwa sms’y z przypomnieniem o konieczności kontroli.

 

Zobacz również: